Czym różnią się klocki Cobi od klocków Lego

Choć klocki cobi super zestawy nie są tak znane i popularne, jak ich skandynawskie odpowiedniki, warto zainteresować się tym produktem. Dlaczego? Jest to świetna zabawka szczególnie dla młodszych dzieci. Elementy są większe, a więc łatwiej jest stworzyć z nich określone wzory i budowle, co więcej rozmiar powoduje, że same klocki są po prostu dla małych użytkowników bezpieczniejsze. Nie istnieje tu ryzyku przypadkowego połknięcia danego elementu. Co jeszcze warto wiedzieć o klockach Cobi?

Świetna zabawa dla każdego

Cobi to obecnie największy producent jakościowych klocków na terenie Polski. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko budynki i nietypowe pojazdy (samoloty, czołgi, motorówki, łodzie), ale i specjalne tematyczne kolekcje (II wojna światowa, I wojna światowa, wojna w Wietnamie czy Korei oraz inne kolekcje historyczne). To jednak nie wszystko, gdyż Cobi współpracuje z wieloma znanymi markami samochodów, tworząc oryginalne projekty pojazdów sygnowanych popularnymi znakami. I choć klocki tego typu kierowane są głównie do młodszych użytkowników, to w ofercie znajdą coś dla siebie i starsi fani układania budowli z mniejszych i większych klocków. 

Mała armia i samochody

Na uwagę zasługuje na pewno kolekcja, która skupia się na małych armiach świata. Pokrótce, znajdują się w niej grupy żołnierzy należących do NATO oraz do innych ugrupowań. Każde z nich wyróżnia się charakterystycznym dla danej grupy umundurowaniem oraz posiada specjalne pojazdy. Zabawa takimi figurkami i klockami to sama przyjemność, tym bardziej że twórcy dają użytkownikom duże pole do popisu, jeśli chodzi o możliwe kreatywne rozwiązania przy budowaniu. Na koniec warto zaznaczyć, że Cobi ma w swojej ofercie również figurki limitowane, przedstawiające znane lub aktualnie popularne rzeczywiste postacie. Figurki te sprzedawane są w większych rozmiarach i służyć mają przede wszystkim celom kolekcjonerskim. Poza tym jednak Cobi przygotowuje ofertę głównie pod mniejsze dzieci.