Klocki sposobem na rozwijanie kreatywności u dziecka

Każdy rodzic wie, jak ważne są kolejne etapy rozwoju dziecka. Maluch potrzebuje odpowiednich bodźców, by mógł ćwiczyć umiejętności manualne i logiczne myślenie. Klocki cobi wzmacniają motorykę i poprawiają koncentrację. Dostępne są różne zestawy dostosowane do wieku i zainteresowań najmłodszych. Dla chłopców polecane są klocki militarne, z których można tworzyć ciekawe pojazdy bojowe, samoloty lub popularne wozy strażackie. Dziewczynkom spodobają się klocki z lalkami i bajkowymi postaciami.

Klocki dostosowane do wieku i umiejętności dziecka

Bardzo ważny jest dobór klocków do wieku i etapu rozwoju dziecka. Już kilkuletnie maluchy mogą bawić się dużymi, plastikowymi klockami. Większe dzieci, najczęściej w wieku szkolnym, są zainteresowane bardziej skomplikowanymi zestawami. Klocki cobi należą do tańszych, ale spełniających wszelkie wymogi jakościowe. Dzięki temu rodzic może kupić kilka zestawów i sprawić dziecku niemałą niespodziankę. Oto najchętniej wybierane zestawy klocków dla chłopców:

– zestawy klocków cobi z pojazdami, np. wóz strażacki, policyjny, bojowy transporter,

– zestaw dla małego mechanika, 

– samolot lub helikopter,

– duży, uniwersalny zestaw klocków cobi do budowy różnych konstrukcji.

Dziewczynkom spodobają się kolorowe zestawy przypominające lalki, lodziarnie, sklep.

Zabawa klockami uczy koncentracji

Już przedszkolaki przez zabawę przygotowują się do szkolnych zajęć. W nauce najważniejsza jest koncentracja. Klocki cobi pomagają dziecku skupić uwagę przez dłuższy czas na jednej czynności. To bardzo ważny etap w rozwoju. W czasach, gdy multimedia i technologie cyfrowe bardzo angażują dzieci, zabawy manualne pełnią istotną rolę. Dzięki swobodnej zabawie klockami każdy maluch ćwiczy dłonie. To zaprocentuje w szkole, podczas nauki pisania piórem. Zestawy klocków cobi dedykowane są zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Duża ilość zestawów tematycznych pomaga rozwijać wyobraźnię i kreatywność już od najmłodszych dzieci.